Blog

Başkent Ankara’da taksi ücretine zam İşte yeni ücret tarifesi

Ankara’da, toplu ücretlerinin artışından sonra taksi ücretleri de artırıldı.

Ankara’da 4 lira olan taksimetre açılış ücreti, 4 lira 60 kuruş olarak belirlendi.

En yakın mesafe ise 10 TL oldu. Açılıştan sonra ise kilometre ücreti 3 liradan 3 lira 40 kuruşa çıkarıldı.

Kuyruk oluştu

Ankara’da bulunan toplam 7 bin 701 taksi sahibi, yeni uygulamaya bir an önce geçebilmek için taksimetre ayar noktalarına akın etti.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nın bildirisinde, taksimetre açmanın isteğe bağlı değil zorunlu olduğu ve tarifenin yolcunun görebileceği bir yere asılmasının gerekliliği konusuna dikkat çekiliyor.

KAYNAK :www.internethaber.com


TABLET TAKSİMETRE;ANKARA TAKSİ ULAŞIM A.Ş. İLE ENTEGRE OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

TETAŞ ANDROiD DİJİTAL TABLET TAKSİMETRE; NAVİGASYON,ARAÇ TAKİP, HASILAT TAKİP, FARKLI ŞİRKETLERİN MOBİL TAKSİ APLİKASYONLARI İLE MÜŞTERİ KABUL EDEN ,TAKSİ DURAKLARI VE TAKSİCİ ODALARI İLE ENTEGRE , TEK BÜTÜNCÜL YÜZDE YÜZ YERLİ VE MİLLİ CİHAZ VE SİSTEM

 0850 840 7 724

TABLET TAKSİMETRE;ANKARA TAKSİ ULAŞIM A.Ş. İLE ENTEGRE OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

ANKARA TAKSİ ULAŞIM A.Ş ; ANKARA TAKSİ SAHİPLERiNE , ANKARA TAKSİ ŞOFÖRLERİNE, ANKARA HALKINA AİT OLACAKTIR.

ANKARA ŞÖFORLER ODASI BAŞKANI MEHMET YİĞİNER’DEN TAKSİMETRE TARİFESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Bilgilendirme

KIYMETLİ ESNAFLARIMIZ;
TAKSİMETRE TARİFESİ: BİNDİ- İNDİ ÜCRETİ : 10,00 TL, AÇILIŞ ÜCRETİ: 4,60 TL, KM. ÜCRETİ İSE 3,40 TL OLARAK BELİRLENMİŞTİR.
BİNDİ-İNDİ TARİFESİ ANKARADA İLK DEFA UYGULANACAĞI İÇİN TAKSİMETRELERİMİZ SÖKÜLÜP-PROĞRAM YÜKLENMESİ GEREKMEKTEDİR.
BU SEBEPLE TÜM FİRMALAR TARİFE AYARLARINI KENDİ YERLERİNDE, ODAMIZIN NEZARETİNDE YAPACAKTIR. KONU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YARIN (CUMA GÜNÜ) MESAJ YOLU İLE YAPILACAK OLUP, CUMA GÜNÜ, AKŞAM SAAT: 20.00 DEN SONRA AYAR İŞLEMİNE BAŞLANACAKTIR.
YENİ TAKSİ TARİFEMİZ ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN.

ANKARA ŞÖFORLER ODASI
BAŞKANI
MEHMET YİĞİNER

Ankara’da 15 bin taksici eğitimden geçecek.

Taksi şoförlüğüne 65 yaş sınırı

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, taksici esnafından görgü kurallarına dikkat etmesini istedi. Yüksel, “Bana göre şoför esnafının en kötü profili, saldırgan sürücülük başlığıdır” dedi.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nın taksicilere yönelik başlattığı eğitim semineri nedeniyle, oda binasında tören düzenlendi.

Törende konuşan Vali Yüksel, valinin kente karşı sorumluluğu ile şoför esnafının sorumluluğunun hemen hemen aynı olduğunu bildirdi.

Trafikte “eğitim, altyapı ve kurallara uymanın” çağdaşlığın göstergesi ve çok önemli olduğunu belirten Yüksel, kılık kıyafetle, hareketlerle ve konuşmalarla görgü kurallarının Ankara’da bütün ilişkilerin esasını oluşturduğuna dikkati çekti. “Bana yapılmasını istemediğimi, başkasına yapmamak ve bana söylenmesini istemediğimi başkasına söylememek” yaklaşımının çok önemli olduğunu belirten Yüksel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bana göre şoför esnafının en kötü profili, saldırgan sürücülük başlığıdır. Saldırgan sürücülük 2 açıdan ortaya çıkar ve şehirde herkesi rahatsız eder. Bir tanesi duygusal saldırganlık. Sabah işe başlar, her önüne gelene eliyle, koluyla başlar harekete. Duygusal saldırganlığı mutlaka önlemek gerekiyor. Duygusal saldırganlığı asla kabul edemeyiz. Bir de araçsal saldırganlık var. Işık ihlali yapma, sık sık şerit değiştirme. Sağ şeritte yolcuyu indirdikten sonra 90 dereceyle üç şerit sola geçmek. Bu Afrika ülkelerinde de olmaz. Devamlı önde gitme, istediği yerde durma ve dönme. Kural ve kaideler herkese hitap ediyor.”

-“Kentin aynası taksi şoförleridir”-

Şoförlere Atatürk’ün, “Siz bir asil duygunun timsalisiniz” sözüyle seslenen Yüksel, taksicilerin ince, nazik, duygusal, mert, vefalı olduklarını söyledi.

“Bu kentin aynası taksi şoförleridir” diyen Yüksel, “turizm elçisi” olarak nitelendirdiği taksicilerden, turistle davranışlar konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Taksicileri, “kurallara uymaları, ışıklara dikkat etmeleri, yaya geçitlerinde daha hassas olmaları, kılık kıyafetlerine dikkat etmeleri, görev sırasında sigara içmemeleri, zorunluluk dışında cep telefonuyla konuşmamaları, alkollü işe gelmemeleri, araçlarda el ve kol hareketleri ile yüksek sesle konuşmamaları ve müzik çalmamaları” konusunda uyaran Yüksel, taksici esnafına Ankara Kalesi’ni kimin yaptığını sorduğunu ancak cevap alamadığını anlattı ve şoförlerden Ankara’nın tarihi yerleriyle ilgili bilgi sahibi olmalarını, mekan bilgisini artırmalarını istedi.

Yüksel, taksici esnafının güvenlik ve durak başta olmak üzere sorunlarını bildiğini ve çözmek için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

-Taksi şoförlüğüne 65 yaş sınırı getiriliyor-

Törende bir konuşma yapan Ankara Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ve Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, eğitimin amacının Ankara halkına ve Ankara’ya gelen turistlere en iyi şekilde hizmet olduğunu bildirdi.

Taksici esnafının bireysel gelişimini sağlayarak, meslek standardını en üst seviyeye çıkarmak istediklerini belirten Yiğiner, Ankara’da 7 bin 700 taksi ve çalışanlarla birlikte 15 binin üzerinde taksici olduğuna dikkati çekti. Ehliyeti olan herkesin taksici olabildiğini ifade eden Yiğiner, bunların içinde kötü niyetli kişilerin de bulunabileceğini belirtti.

Taksici esnafına bazı standartlar getirmek istediklerini belirten Yiğiner, bu standartları şöyle açıkladı:

“Taksilerde çalışacak arkadaşlarımızın en az 10 saat eğitim alması gerekiyor. Bu eğitimlerin içinde, halkla ilişkiler, iletişim, stres yönetimi, kültür ve turizm dersleri yer alıyor. Trafik ve Ankara’yı tanıtma eğitimi vereceğiz. Taksici güvenilir, güler yüzlü olmak zorundadır. Eski araçlarımızla taşımacılık yapmayacağız. Araçlarımız 10 yaşından büyük olmayacak, konforlu, klimalı olacak. Araçlarda çalışan 80 yaşın üzerinde gözü görmeyen, kulağı duymayan dedelerimizi çalıştırmayacağız. 65 yaş üzerinde çalışan olmayacak. Sağlık raporu ve sabıka kaydını da arayacağız”

-15 bin taksici eğitimden geçecek-

Bu yıl içinde 15 bin taksicinin eğitiminin tamamlanacağını kaydeden Yiğiner, bu çalışmanın Türkiye’ye örnek olacağını söyledi. Yiğiner, “Kursa gitmeden, Mehmet Yiğiner de olsa, kimse ticari taşıt kullanma belgesini alamayacak. Araç tanıtım kartları yaptık. Duraksız araçları tespit edeceğiz. Bu kartlarda araç sahibi ve durağıyla ilgili bilgiler yer alacak. Bu belgeler olmadan kimse taksicilik yapamayacak” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yüksel, Yiğiner’e Ankara Valiliği şildi, Yiğiner de Yüksel’e plaket verdi.

TAXI 7×24 Dijital Platform (TDP) Sistem Sözleşmesi

Sözleşme Tarihi: Sözleşme No:

İşbu sözleşme;

TAKSİ YEDİ YİRMİDÖRT Tek. Hiz. A.Ş ile………………………………………adresinde mukim hizmet alıcı…………………………………………..arasında düzenlenmiştir.

1.KAPSAM İşbu sözleşme gereği ürün alıcı üretici firmaya ait Taksi Dijital Platformunu kullanmasına ilişkin genel hüküm ve kuralları tayin eder. İşbu sözleşme kapsamında sözleşmeyi imzalayan kişi araç sahibi veya sürücü olsa dahi plaka sahibi taraf olarak kabul edilecektir.

2.TARAFLARIN SORUMLULUKLARI

a) Ürünü, ürün alıcının aracına takma ve çalışır halde tutmak ile yükümlüdür.

b) Ürün garanti kapsamında olup üreticinin garanti koşulları uygulanacaktır.

c) Sözleşme süresi içerisinde üründe arıza olması durumunda üretici firma tarafından değiştirilecek veya tamir edilecektir. Bu işlemin yapılabilmesi için taksinin üretici servis noktasına getirilmesi gerekmektedir. Ürünün değişimi veya onarımı konusunda karar verilmesi üretici firma inisiyatifinde olacaktır.

d) Ürün alıcı ürünün kullanıcı hatası nedeniyle kırılması, kaybolması, çalınması gibi garanti kapsamı dışında kalan durumlarda donanım bedelinin kampanyalardan hariç tutulan kısmını ödemekle yükümlüdür.

e) İşbu sözleşme süresince sistemin entegre olduğu banka veya diğer kurumların hizmetlerindeki aksamalardan kaynaklanacak kesintiler, internet ve iletişim ağlarındaki sorunlar, sürücünün yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sistemin çalışmasına engel olacak durumlardan üretici firma sorumlu değildir.

f) Taksi Dijital Platformunun çalışabilmesi için sisteme her sürücü adına hesap tanımlanması, ödeme sistemi kartına bağlanması gereklidir. Ürün alıcı sistemin takılacağı takside çalışacak sürücülerin gerekli banka veya ödeme sistemi işlemlerini yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Ürün alıcı bu madde kapsamında yaptığı ödeme sistemi sözleşmesinin sona ermesi, hesabın kapatılması, kartların çalışmaz hale gelmesi durumunda sistemi kullanamayacaktır.

4. ÜCRETLENDİRME

a) Ürün alıcı sadece yıllık- 240 Tl TGYS ( Araç Takip ) üyelik ücreti ödeyecektir. Başka ücret Alınmayacaktır

b) Ürün alıcı ürün bedeli (TABLET TAKSİMETRE) ÜCRET ÖDEMEYECEKTİR. Üretici firmanın kendisine önereceği çeşitli kampanyalara üye olması koşulu ile üretici firma reklam veren iş ortakları ( TURKCELL vb.) dan bu bedeli tahsil etmenin gayretinde olacaktır . Üretici firma kampanya koşullarını her zaman tek taraflı olarak değiştirme, yeni kampanyalar belirleme ve var olan kampanyaları sonlandırma hakkına sahiptir.

c) Ürün alıcı Tablet Taksimetre sistemi kullanmaktan vazgeçmesi veya sistemin çalışır halde tutulmaması durumunda üretici firma servis noktalarına geri teslim etmekle yükümlüdür. Ürün teslimi gerçekleşmemesi durumunda belirtilen sistem kurulum bedelini üretici firmaya ödemeyi kabul taahhüt eder. Aksi taktirde üretici firma hizmet vermeyi durdurma hakkına sahiptir.

5. GENEL ŞARTLAR

a) Ürün alıcı üretici firma sistemi üzerinden yönlendirilen müşterilere en iyi kalitede hizmet sunmayı, yürürlükteki yasalar ve ahlak kurallarına uygun davranmasını sağlamakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi durumunda ilgili sürücü üretici firma sisteminde kara listeye alınabilir ve bu sistemi kullanması engellenebilir. Aksi halde ürün alıcı sistemin kara listesine giren sürücülerin hesaplarının kapatılması nedeniyle hak talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder.

b) İşbu sözleşme kapsamında ürün alıcı katılacağı kampanyalarda dahil olmak üzere kişisel verilerinin işlenmesine izin vermektedir.

c) Ürün alıcı ve üretici firma arasında meydana gelecek uyuşmazlıklarda üretici firma tarafından tutulan kayıtların esas sayılacağını kabul ve beyan eder.

d) Taksi dijital platform aracılığı ile yapılan Taxi 7×24 mobil uygulamasından gelecek Müşteri çağrılarından kredi kartı ile yapılan ödemelerde kazançları ilgili banka veya ödeme kurumunun sistemi üzerinden toplanarak sürücünün ödeme kartına bağlı hesabına aktarılacaktır. Bu aktarım tamamen ilgili banka veya ödeme kurumunun gerçekleştirdiği ve üretici firmanın müdahale edemeyeceği işlem olduğunu kabul eder.

e) Üretici firma bu aktarım açısından sadece ilgili banka ile gerekli anlaşmaları yapmakla yükümlüdür. Ödeme sisteminin kullanımına ilişkin tüm koşullar ilgili banka veya ödeme kurumu ile sürücü arasında yapılacak olan sözleşmede belirlenecektir. Üretici firma bu sözleşmede taraf olmayacak ve bu işlem konusunda herhangi bir yükümlülük almayacaktır. Sürücü bu bağlamda banka veya ödeme kurumunun hiçbir işlem veya eyleminden üretici firmayı sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt eder.

SONUÇ

Münhasıran ifa yeri İstanbul olan işbu sözleşmenin eklerinin ve ayrılmaz parçalarının uygulanmasından ve yorumlanmasından ve sözleşme şartlarının yerine getirilmemesinden doğan uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Söz konusu uyuşmazlıklara Türk Hukuku uygulanır. Sözleşmede yapılacak her türlü değişiklik ve ilave her iki taraf arasında imzalanacak yazılı şekil şartına bağlıdır. Sözleşme ürün alıcı tarafından imzalandığı tarihte yürürlüğe girer. Ürün alıcıya gönderilecek tüm tebligatlar üretici firmaya bildirilen adrese yapılacak olup adres değişikliği yazılı olarak bildirilmediği sürece yukarıda ki adrese gönderilen tüm tebligatlar geçerli sayılacaktır.

İşbu sözleşme, taraflarca .. /.. /…. tarihinde iki asıl nüsha olarak düzenlenmiştir.

Üretici/Satıcı Ürün Alıcı

Mehmet YİĞİNER BAŞKANDAN BASIN AÇIKLAMASI

Resmi kurumlardan öğlen saatlerinde Avm lere taşımacılık yaparak esnafımızın ekmeğini bölen araçlarla Odamız ve Büyükşehir zabıta ekiplerince denetlemeler yapılmakta olup gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır.

Ankara Şöforler Odası Başkanı 
Mehmet Yiğiner

KORSAN TAŞIMACILIĞA GEÇİT VERMEYEN ANKARA ŞOFÖRLER ODA BAŞKANI MEHMET YİĞİNER BAŞKANA SAHADA YAPTIĞI DENETİMLER İÇİN TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ
HÜSEYİN İNCEKARA
ANKARA TAKSİ ULAŞIM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

TETAŞ ELEKTRONİK ARAÇ  KAMERA VE MNVR KAYIT SİSTEMLERİ 24-36 AY TAKSİTLER İLE KAMPANYAMIZ TURKCELL İŞ ORTAKLIĞI İLE BAŞLAMIŞTIR.

TETAŞ ELEKTRONİK ARAÇ  KAMERA VE MNVR KAYIT SİSTEMLERİ 24-36 AY TAKSİTLER İLE KAMPANYAMIZ TURKCELL İŞ ORTAKLIĞI İLE BAŞLAMIŞTIR.

Araç İçi Kamera Kampanyası

İşletmenizin toplu ulaşım yapan araçları var, yolcularınızın ve aracınızın güvenliğinden emin olmak istiyorsunuz. Araç İçi Kamera Kamera Kampanyası sizi hem ilk yatırım maliyetinden kurtarıyor hem de NVR çözümü ile mevzuata uymanızı sağlıyor. Turkcell’in üstün şebeke gücü ve konusunda uzman iş ortaklarıyla, şimdi 24 ve 36 aylık taksit seçenekleriyle sizlerle.

Araç İçi Kamera Kampanyası’nda iş ortaklarımızın sunduğu Araç İçi Kamera ve NVR çözümünden faydalanabilirsiniz. Söz konusu cihazlar M2M Ürün Tarifesi Araç İçi Kamera Paketi ile birlikte kullanılabilmektedir. İş ortaklarımızdan bir tanesini seçerek katılabileceğiniz kampanyamız sadece kurumsal müşterilerimizin faturalı M2M hatları için kullanılabilmektedir. Tüm vergilerin dâhil olduğu 24 ve 36 aylık vade seçeneklerinin ücretlendirme detaylarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. İlgili ücretlerin yalnızca yurt içi kullanımlar için geçerli olduğunu hatırlatırız.

Araç İçi Kamera
M2M Ürün Tarifesi
Araç İçi Kamera Paket Bedeli
KDV ve ÖİV dahil (TL/ay)
24 Ay Vadeli
Cihaz Taksiti Bedeli
KDV (%18) Dahil (TL/ay)
36 Ay Vadeli
Cihaz Taksiti Bedeli
KDV (%18) Dahil (TL/ay)
YETKİLİ KİŞİ
Taksi 7x24 55340,01268,82MERVE TOSUN
0549 784 61 83
merve.tosun@taxi724.com.tr

Turkcell ve TETAŞ Elektronik Taxi 7×24’ü duyurdu “Türkiye’de dijital yolculuk dönemini başlatıyoruz”

Dijital taksi “Taxi 7×24” ile yollara çıkıyor

Dünyada ilk defa taksimetreyi içine alarak, mobil uygulamaları tablete uyarlayan Taxi 7×24 platformu, Turkcell’in güçlü 4.5G altyapısı ve uygulamalarını da kullanarak hem şoförler hem de müşterilere dijital yolculuğun keyfini yaşatacak. Platform sayesinde, Turkcell altyapısı ve uygulamalarıyla dijital hale gelecek taksiler, mobil Taxi 7×24 uygulamasının yanı sıra ilk defa BiP üzerinden çağrılabilecek.  Paycell ödeme alt yapısıyla da yolcular kredi kartı ile güvenli ödeme yapabilecek. Yeni nesil taksi yönetim platformu Taxi 7×24 kullanan araçlarıniçinde şoförler ve yolcular için iki ayrı tablet bulunacak. Şoförler tablet üzerinden taksi çağrılarını görebilecek. Haritadan en iyi rotayı seçerek, taksimetrelerini takip edebilecek. Yolcular ise Turkcell’in dijital uygulamaları fizy, Dergilik, TV+ ile trafik derdini unutacak. Ayrıca yolcular sisteme entegre edilen alışveriş hizmetleri, haber ve eğlence içerikleriyle yolculuğun tadını çıkaracak. Böylece yolculuk sırasında Turkcell 4.5G ile tabletten internette gezinmenin keyfini yaşayacak.

İSTANBUL – Hayatın her alanında yaşanan dijitalleşme, Turkcell’in güçlü 4.5G altyapısını ve dijital uygulamalarını kullanan Taxi 7×24 platformuyla taksilere de geliyor. TETAŞ Elektronik’in yeni nesil taksi platformu Taxi 7×24, mobil iletişim, içerik ve ödeme altyapısı için Turkcell ile işbirliğine giderek taksileri dijital hale getiriyor.  Dijital taksi, Taxi 7×24 ile taksiciler ve müşteriler daha güvenli ve konforlu yolculuk yapabilecek. Tek merkezden kontrol edilebilecek taksilerin hangi dakika nerede oldukları görülebilirken, dijital hale gelen taksimetreler de yine aynı merkezden sıra beklemeden kolayca uzaktan güncellenebilecek. Sistem için her taksinin içine biri yolcu kullanımında olmak üzere iki adet tablet yerleştirilecek. Bu tabletler sayesinde şoförler, taksi çağrılarını kolayca alabilecek, gidecekleri yeri navigasyon üzerinden rahatlıkla bulabilecek. Müşteriler ise tablet üzerinden internete girecek, kendilerine sunulan içeriklerle keyifli yolculuğun tadını çıkaracak.

Taksini BiP’le çağır Paycell ile öde

Tamamen yerli olan 7×24 platformunda taksi çağırma ve ödeme sistemleri de yerli olacak. Sisteme entegre hale getirilen BiP uygulaması ile yolcular kendisine en yakın taksiyi tek dokunuşla çağıracak ve dakikalarca taksi beklemek zorunda kalmayacak. Yerli ödeme sistemi Paycell sayesinde de yolcular isterse taksi ücretini Turkcell hattı üzerinden ödeyebilecek ve bunu ay sonunda gelen faturasında görecek. Ayrıca kredi kartı üzerinden yapılacak ödemelerde de Paycell altyapısı kullanılacak. Müşteri alışverişini de yolculuk sırasında yapabilecek, mağazadaki herhangi bir ürünü Paycell altyapısı sayesinde zaman kaybetmeden tabletten satın alabilecek.

“Türkiye’de dijital yolculuk dönemini başlatıyoruz”

Taxi 7×24 projesi ile ilgili işbirliğinin anlatıldığı toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, platformun Türkiye’de bir ilk olduğunu ve yolculuklarda dijital dönemi başlattığını söyledi. Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın ilk dijital operatörü olarak bu alanda edindiğimiz tecrübelerimizi hemen her sektörle paylaşmaya ve ülkemize değer katmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu işbirliğiyle şimdi de taksileri dijital hale getiriyoruz. Taxi 7×24’ün dijital taksilerine binecek yolcular da platformda bulunan Turkcell uygulamalarını kullanarak eşsiz bir dijital yolculuğu deneyimleyebilecek. Bu anlaşmanın aynı zamanda müşterilerimizin bir gününde yer alan 1440 dakikada dijital servislerimizle daha fazla yer alma hedefimize büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

“Trafiği unutturacak uygulamalar”

Turkcell’in güçlü mobil altyapısı sayesinde dijital hale gelen taksilerle vatandaşın daha konforlu yolculuk yapacağının da altını çizen Erkan şunları söyledi: “Türkiye’nin dijitalleşmesi yolunda bu proje ile bir adım daha attık. Bu sayede insanlar hak ettiği hizmeti alabilecek. Platformda yer alan tabletlerde yakın zamanda yer alacak dünyanın en büyük müzik platformlarından olan fizy‘deki şarkılarla yolcular trafiği unutacak. Yine TV+ ile akşam kaçırdıkları dizileri, filmleri ya da canlı olarak maçları izleyebilecekler. Dergilik uygulamasına girerek yüzlerce dergi ve gazete içerisinden dilediklerini okuyabilecekler. Bu sayede yolcular trafiği unutacak. Taxi 7×24 ile geldiğimiz bu noktada ülkemize bir dijital hizmet daha sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turkcell’in dijitalleşme yolundaki katkıları her alanda devam edecek. Bu vesileyle TETAŞ Elektronik’e bir kez daha teşekkür ederim.”

“Taksi sektörü, dünyada dijital dönüşüm ihtiyacının en yoğun olduğu sektörlerin başında geliyor”

Taxi 7×24 projesi ile ilgili işbirliğinin anlatıldığı toplantıda konuşan Tetaş Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin İncekara ise şunları söyledi:

“Dünyada dijital dönüşüm ihtiyacının en yoğun olduğu sektörlerin başında taksi sektörü geliyor. Bu ihtiyaca cevap verilmediği için bu alanda arayışlar ve yeni oyuncular ortaya çıkıyor. Taxi 7×24 geleneksel sarı taksi sektörünü, Türkiye ve dünyada, dijital çağın gereksinimlerine ve müşterinin değişen beklentilerine cevap verecek şekilde geliştirilerek, Tetaş’ın 25 yıllık global tecrübesi ile tasarlandı. Proje sektörde dünyada bir ilke liderlik edecek en ileri teknolojilerle hayata geçirildi. Taxi 7×24 platformu, tüm dünyada ölçü ve tartı kanunları ile regüle edilen, mühürlü bir kapalı kutu çözümün, açık bir platform olan Android tablete aynı regüaltif şartları karşılayacak şekilde taşınması ile başladı.  Ardından, vizyonu ve yetenekleri ile hem taksi müşterisine hem de taksi şoförüne yepyeni imkanlar sunabilen akıllı bir dağıtım ağı olma yolunda benzersiz nitelikler kazandırıldı.

“Taxi 7×24 ile yolculuk hem şoför hem de müşteri için değerli ve keyifli hale gelecek”

Konuşmasını sürdüren İncekara, “Taxi 7×24 ile modern toplumsal hayatın vazgeçilmez unsuru olan güvenli, konforlu ve her an erişilebilir taksi hizmeti mümkün olacak.   Bu platform sayesinde, taksi şoförlerinin yan gelirleri artacak, iyi hizmet Taxi 7×24 tarafından ödüllendirilecek.  Taksi müşterisi ise aradığı kolay erişim, kaliteli hizmetin yanı sıra, yolculuğu süresince kendi tercihlerine göre belirleyeceği çok zengin bir multimedya içeriklerinden faydalanabilecek.  Takside geçen zaman, hem yolcu hem şoför için değerli ve keyifli hale gelecek.  Başarılı tüm teknolojik dönüşümlerin özünde, kullanıcı tecrübesini birinci önceliğe alan ve diğer her şeyi bunun etrafında kurgulayan yapıları görüyoruz.  İşte Taxi7x24 de çok zor bir iş olan hem müşteri hem de şoförün önceliklerini çok iyi adresleyen bir yapı ile sürdürdüğü testlerin neticesinde yıllardır devam eden sorunlara yepyeni bir çözüm olacağını ispat etti. Bu projede işbirliği yaptığımız, dijital altyapısı ve çözümlerinden faydalandığımız Turkcell’e teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Taksiciye ek kazanç geliyor

Uygulama ile taksicilere daha fazla para kazanmanın yolu da açılıyor. Tablet içinde yer alacak reklam uygulamaları yolcular tarafından izlendikçe taksici daha çok kazanacak.  Taksiciler bu uygulama sayesinde yakın bir zamanda Turkcell Akademi üzerinden gerekli tüm eğitimleri de alabilecek. Yabancı dil, ilk yardım, şehir bilgisi gibi konularda alınacak eğitimlerle taksiciler daha donanımlı ve daha bilgili şekilde hizmet verecek. Uygulama kurumsal şirketlere kolaylık sağlıyor. Taxi 7×24’e Turkcell masrafım uygulanmasının eklenmesiyle birlikte, çalışanlar Taxi 7×24 üzerinden araç talebinde bulunup, yolculuklarını tamamladıklarında ödemeyi şirketleri gerçekleştirecek. Müşteri, ödeme ve fiş alma gibi zorluklarla uğraşmayacak.

Turkcell’den taksicilere özel tarife

Turkcell altyapısı ve uygulamalarıyla sunulan Türkiye’nin yerli taksi çağırma platformu Taxi 7×24’ün en önemli kullanıcıları olan şoförlere özel tarife de sunulacak rahatça haberleşebilecek. 4 GB ve 6 GB iki paket olarak sunulan tarifede 1000 dakika ve 100 SMS’in yanı sıra BiP, fizy, TV+, lifebox ve Dergilik dijital uygulamaları da yer alacak. Bu uygulamalar için de toplamda 16 GB’lık ek internet paketi tanımlanacak. Böylece ilk tarifeye seçenlerin paketlerinde toplam 20 GB internet yer alacak. İkinci tarifede ise bu rakam 22 GB’a çıkacak.

Tarifede yer alan taksiciler, BiP sayesinde bas konuş yerine akıllı telefonları üzerinden rahatça haberleşebilecek. fizy ile sınırsız müziğin tadını çıkaracak taksiciler, Dergilik uygulamasıyla boş zamanlarında 586 yayın arasında yer alan günlük gazetelerini diledikleri dergileri okuyabilecek. Taksiciler kendilerine özel tarifede, 150’den fazla kanalın yer aldığı TV+ ile diledikleri zaman haber kanallarını takip edebilecek. Ayrıca çektikleri fotoğraf ve videolarını lifebox’ta saklayabilecek.

Yılda 6.5 milyar dakikamızı takside geçiriyoruz

Türkiye’deki taksi pazarındaki rakamlar da oldukça dikkati çekiyor. Ülkemizde 18 bini İstanbul’da olmak üzere toplam 60 bini aşkın taksi bulunuyor. Bu taksilerle taşınan yolcu sayısı ise yılda yaklaşık 437 milyon. Bu yolcuların takside geçirdikleri süre ise 6.5 milyar dakika. Taksilerin yıllık cirosu 5 milyar TL. Taksi plakalarının piyasa değeri ise 30 milyar TL.

https://medya.turkcell.com.tr/bulletins/dijital-taksi-taxi-7×24-ile-yollara-cikiyor/